Choď na obsah Choď na menu
 


Prípravné zápasy

3. 3. 2014

 AFC Nové Mesto n/V - MŠK Pov.Bystrica   6:6  (2:4)

(Priateľský zápas, mladší žiaci, 2.3.2014,  11,30 hod., štadión AFC)

Proti účastníkovi vyššej súťaže chalani začali bez rešpektu a v úvode boli lepším mužstvom. Korunovali to vedúcim gólom a viacerími šancami, pri ktorých pomohla hosťom aj konštrukcia brány. Potom začal úradovať urastený útočník Bystričanov a po rýchlych protiútokoch, prameniacich z našich nepresných prihrávok v útočnej fáze dvakrát skóroval. Domáci dokázali síce vyrovnať, ale spomínaný hráč, s ktorým si naša defenzíva nevedela poradiť, pridal po individuálnych prienikoch ďalšie góly.

Po zmene strán sa naši futbalisti nenechali znechutiť nepriaznivým vývojom skóre a pokračovali v solídnej kombinačnej hre. Podarilo sa im znížiť na 3:4, ale súper opäť odskočil. To isté sa opakovalo po góle na 4:5. Novomešťania však naďalej srdnato bojovali a ponúkli divákom niekoľko pekných kombinačných akcí. Zápas napokon doviedli do remízového konca. Za dnešný výkon a najmä nezlomnú vôlu si chalani zaslúžia pochvalu.

                                                                                                                                JS

Fotky zo zápasu:

 

AFC Nové Mesto n/V - Iskra Holíč   8:0  (4:0)

(Priateľský zápas, mladší žiaci, 8.3.2014,  10,30 hod., štadión AFC)

Poslabší súper často "zvádzal" našich hráčov k zbytočnému kľučkovaniu a nezmyselným kombináciam na malom priestore. Napriek tomu sme dosiahli jasné víťazstvo, ktoré mohlo byť oveľa vyššie. Celkový dojem z dnešného zápasu je však rozpačitý. Je otázkou,či súboje s mužstvami tohto výkonnostného kalibru dostatočne preveria naše družstvo pred jarnou časťou...

                                                                                                                                           JS