Choď na obsah Choď na menu
 


Turnaj MDS Cup P.Bystrica 2012

17. 1. 2012

Turnaj MDS Cup Považská Bystrica  -  4.miesto

 

(nedeľa 15.01.2012, mestská športová hala PB)

 Na turnaji, ktorý bol vzhľadom na väčší počet účastníkov veľmi náročný a časovo zdĺhavý, sme striedali lepšie momenty s horšími. Napriek tomu sme boli veľmi blízko finále. Škoda výkonu v záverečnom súboji o bronzové medaily, keď sme si zbytočne pošramotili povesť.

 

Výsledky: 

V prvom zápase skupiny A sme narazili na Elseremo Brumov. Na rozdiel od predchádzajúcich turnajov sme na úvodné stretnutie nastúpili koncentrovane. Chlapci sa prezentovali solídnou hrou a po góle z priameho kopu strhli dôležité víťazstvo na svoju stranu. 2:1

Po dvojhodinovej prestávke sme si zmerali sily s Dominom Bratislava. Po nemastnom-neslanom výkone sme si napokon po góle v samom závere vydýchli a vyhrali 2:0

Potom na nás čakala neznáma FK Čadca. Naši hráči si pod dojmom ich vysokej prehry s Juventusom Žilina mysleli, že to bude ľahká záležitosť. V zápase sme sa nezmyselne tlačili po ľavej strane cez vysokého bloňďavého obrancu Kysučanov. Napriek tomu sme dvakrát viedli,ale spomínaný najlepší hráč súpera sa dvakrát excelentne presadil a zariadil deľbu bodov. Remíza nám zaručila postup do semifinále.

V poslednom vystúpení v skupine sme bojovali s Juventusom Žilina o prvé miesto v skupine. Súper predvádzal rýchle kombinačné akcie a naša obrana pod tlakom často nešťastne odohrávala lopty pred vlastnú bránu na kopačky súperových útočníkov, ktorí to trestali. Prehra 1:4 znamenala,že do semifinále pôjdeme z 2.priečky a našim súperom bude domáci FK Raven P.Bystrica.

V zápase o postup do finále s nažhavenými domácimi hráčmi sme predviedli výborný výkon a v prvej desaťminútovke sme mali viac z hry. Zaslúžene sme šli do vedenia. Vypracovali sme si minimálne ďalšie dve čisté gólové šance,ale naši útočníci ich nepremenili na poisťovací gól. Samozrejme sa nám to vypomstilo, keď v závere domáci vyrovnali po zlej súhre našich obrancov.

V penaltovej lotérii boli šťastnejší Bystričania a po strele Peťa Udvorku nad bránu sa radovali z postupu do finále. V ňom proti Juventusu Žilina preukázali väčšiu túžbu po víťazstve a po výhre 3:2 sa radovali z turnajovej trofeje.

Do súboja o bronzové medaile proti Sport Junior Kozlovice nastúpili naši chlapci po nešťastnom semifinálovom vyradení v hlbokom útlme. Bez nasadenia, bez pokrývania súperových hráčov. Niektorý chlapci často pôsobili, akoby futbal začali hrať len nedávno. Výsledkom bolo vedenie súpera v 6.minúte 0:4. Keď Moravania zvýšili na 0:5 vyzeralo to na debakel. V záverečnej dvojminútovke sme predsa len skorigovali dvoma presnými zásahmi na konečný stav 2:5. Každopádne to bol asi najhorší výkon v celej halovej sezóne a chalani v tomto zápase sklamali všetkých prítomných.

Aj lepšie mužstvá môžu niekedy "vybuchnúť" a tak treba zdvihnúť hlavu a ďalej poctivo trénovať.

                                                                                               JS

 

Konečné poradie:

1.Raven P.Bystrica, 2.Juventus Žilina, 3.Sport Junior Kozlovice, 4.AFC NM,

5.Dukla B.Bystrica, 6.Elseremo Brumov, 7.Domino Bratislava, 8.FK Púchov,

9.FK Čadca, 10.Spartak Myjava