Choď na obsah Choď na menu
 


Turnaj Moravany

15. 6. 2014

 Definitívnou bodkou za úspešnou sezónou 2013/2014 bol turnaj v Moravanoch poriadaný tamojšou futbalovou školou Róberta Hanka.V kvalitnej konkurencii sa popri 2 domácich družstvách zúčastnili turnaja prvoligoví futbalisti Dubnice U12, druholigisti Piešťan U13, víťaz 3.ligy stred Vrbové-Trebatice U13 a víťaz 3.ligy sever AFC Nové Mesto n/V U13

V úvodnom zápase sme porazili domáci výber U12 pomerne jasne 5:0, ale proti snaživému súperovi sa víťazstvo nerodilo ľahko.

V ďalšom súboji sme si zmerali sily s dobre známymi futbalistami z Trebatíc, s ktorými sme odohrali už viacero vyrovnaných zápasov. Tentoraz sa vďaka jedinému presnému zásahu radoval súper, nakoľko naši hráči sa nedokázali proti dobrej defenzíve presadiť. Naviac náš gólman zneškodnil spornú penaltu.

Ďalej nasledoval súboj s domácim výberom U13. Po našich viacerých nevyužitých príležitostiach udrel súper a prehrávali sme. Aj keď sa nám hra nedarila podľa predstáv,resp. dobre hrajúci súper nám ju neumožnoval rozvinúť, chalani bojovali a podarilo sa im otočiť zápas v náš prospech. V závere sme výhru udržali.

Pokračovali sme proti Dubnici U12. Vo vyrovnanom zápase nám to opäť škrípalo v koncovke. Prvoligistovi pomohla aj tyč. Napokon nás zo streleckej nemohúcnosti vykúpil po veľkom sólovom prieniku obranca Rado Hejbal a priblížil nás k medailovým priečkam.

V poslednom vystúpení nás čakalo 7.mužstvo 2.ligy z Piešťan. Nedarila sa nám finálna prihrávka, chýbal dôraz v súbojoch a tak sme opäť prehrávali. Chalani však ukázali vysoké vôlové vlastnosti a vďaka dravosti Paťa Čiráka vyrovnali. V závere sa Andrejovi Púchlemu vyplatilo atakovanie rozohrávky súpera a strhol výhru na našu stranu.

Po týchto výsledkoch sme obsadili pekné 2.miesto a získali ocenenie pre najlepšieho brankára turnaja (Michal Samul).

Turnaj bol dobrou previerkou výkonnosti našich hráčov v kvalitnej konkurencii, akú nám majstrovská súťaž ani zďaleka neposkytla. Kým v ligových zápasoch sme si vypracovávali veľké množstvá šancí a mohli sme si dovoliť niekedy ležérnosť v koncovke, v súbojoch so seberovnými mužstvami rozhoduje o úspechu realizácia 2-3 príležitostí na skórovanie.

V nasledujúcej sezóne v kategórii starších žiakov sa naši mladí futbalisti po prvý-krát dostanú do plnohodnotnej súťaže a svojimi výkonmi budú môcť bojovať o postup do vyššej súťaže. Všetci im v tom budeme držať palce!

                                                                                                                                          JS

Fotky z turnaja