Choď na obsah Choď na menu
 


Výsledky 4.kola (Trenčín-NM)

17. 9. 2011
FK Púchov - Spartak Bánovce nad Bebravou  4:6
FC Baník Horná Nitra PD - FC Baník Horná Nitra HA  3:4

Spartak Myjava - FK Raven P.Bystrica  2:1

 

AS Trenčín /2002/ - AFC Nové Mesto n/V   6:6  (3:4)

( sobota 17.9.2011, 11,15 hod, štadión AS )

Napriek tomu, že sme očakávali meranie síl s AS 2001, napokon sme na "nepochopiteľnú" radosť niektorých našich futbalistov nastúpili "len" proti 2002-kám, ktoré nastúpili vôbec prvýkrát na veľkom ihrisku. O to trpkejšiu príchuť má dnešný výsledok a hlavne predvedený výkon celého družstva. Nechcem tým znehodnocovať bezpochyby veľmi dobrú hru domácich chlapcov, ktorí mohli dnes dokonca aj zvíťaziť.

Úvod zápasu však nezačal pre Novomešťanov vôbec zle, keď strelou z diaľky šli hneď v 2.minúte do vedenia a zdalo sa, že všetko pôjde "ako po masle". Potom sa však iniciatívi chopili domáci a po chybe nášho brankára, keď neudržal nie príliš tvrdú strelu z diaľky, vyrovnali. Následne sa naši hráči začali dostávať do problémov pri rýchlych a hlavne jednoduchých  kombináciach mladých Trenčanov. Tí si často našu obranu doslova rozobrali. Vyvrcholením bol vedúci gól domácich, keď sa traja naši hráči v pokutovom území prizerali ako útočník domácich skóruje. Potom sa chalani predsa len prebrali z jarmočnej letargie, resp. sa im prestali točiť hlavy z kolotočov. Do konca polčasu sa im podarilo otočiť stav vo svoj prospech, ale večný problém so zahadzovaním vyložených pozícii sa stále opakoval, takže najtesnejšie vedenie malo ďaleko k spokojnosti.

Do druhého polčasu sme chceli zlepšiť hru a poistiť vedenie. Žiaľ bolo to len zbožné želanie trénera a rodičov. Hráči akoby čakali, že sa domáci porazia sami, "veď sú to len 2002-ky". Ak sme si vypracovali nejaký náznak šance, riešenie bolo jalové. Domáci vyrovnali a po našom vlastnom góle šli dokonca do vedenia 5:4. Potom si hráči AFC opäť vybrali svetlejšiu chvíľku a otočili na 5:6. Zdalo sa, že nakoniec aj keď z odretými ušami ale predsa vyhráme. Proti však boli dobre hrajúci domáci futbalisti a po zmätkoch pred našou bránou vyrovnali. V závere zápasu boli dokonca bližšie k výhre.

Po zápase tréner Udvorka hráčom určite "vyčistil žalúdky", verme, že si jeho slová vezmú k srdcu a v ďalších zápasoch dajú svojim priaznivcom zabudnúť na dnešný nedobrý výkon. Aj veľký hráči majú nárok na slabšiu chvíľu. Je však dôležité, aby sa z nezdaru poučili a poctivou tréningovou prípravou napredovali. Najbližší zápas hrajú chlapci až o 2 týždne, takže času na to, aby im zápas vyšumel z hláv je dosť.